2018
  • Vážení a milí přátelé, kamarádi,
    dne 23.5. 2018 od 19:00 v Obřadní síni, Stroupežnického 493/10 vystoupí Spohr Violin Duo ( Jana & Ondřej Lébrovi ) v rámci koncertů "Dny Prahy 5" s programem složeným z původních děl pro dvoje housle ( A. Vivaldi, J. Haydn, H. Wieniawski, L. Spohr, B. Bartók ). Vstup volný. Srdečně zveme a těšíme se na Vás. Více zde: https://dnyprahy5.praha5.cz/detail/75-spohr-violin-duo.html
2017

2016

ke IV. ročníku Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky pod záštitou Václava Hudečka.

2015

Vyhlášení IV. ročníku Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky 2016 pod záštitou Václava Hudečka

Vyhlášení VII. ročníku soutěže "PRAGuitarra Clássica" 2016"PRAGuitarra Clássica" 2016

Spohr violin duo

nahrálo pro Český rozhlas komplet 3. koncertantních duet op.67 L. Spohra.

Daniel Klánský vystupuje na Nové Scéně ND

v jedné z hlavních rolí opery Rudá Marie. Reprízy této opery na libreto známé dvojice O. Kaisera a J. Lábuse a s hudbou Jana Kučery můžete navštívit 9.6., 17.6., 28.6., 1.9.

Klavírista Marek Kozák

postoupil ve výběrovém kole 17. ročníku Mezinárodní soutěže F. Chopina ve Varšavě mezi vybrané kandidáty a v říjnu letošního roku se zúčastní hlavního klání této nejslavnější klavírní soutěže.

III. ročník Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky

proběhl  6. - 8. března v prostorách GMHŠ. Reportáž České televize o soutěži

VI. ročník kytarové soutěže PRAGuitarra Clássica

proběhl  26. - 28. března v prostorách GMHŠ

 

2014

Jan Mráček

se stal vítězem Mezinárodní soutěže F. Kreislera ve Vídni!Gratulujeme!!!

Lobkowicz trio získalo I. cenu

na mezinárodní soutěži J.Brahmse v rakouském   Pörtschachu a III. cenu na Mezinárodní soutěži komorní hudby A. Dvořáka a zvláštní ocenění za interpretaci Dvořákových Dumek.

Antonín Dvořák: Slovanské tance na čtyři ruce

ve spolupráci s Radioservisem vydalo Editio Onta na 2. CD v interpretaci Ivana a Lukáše Klánských.

2013

Ocenění soutěžící houslové soutěže PhDr. Josefa Micky - ročníku 2013

Klavírista Lukáš Klánský

získal III. cenu v silné mezinárodní konkurenci na soutěži International Rotary Club Piano Competition v Norimberku ve dnech 26.-28.4.2012. Gratulujeme! / Vystoupení klavíristy Lukáše Klánského v zábavném pořadu Karla Šípa "Všechnopárty" můžete sledovat na níže uvedeném odkazu >  ivysilani

 

Sopranistka Barbora Perná

Sopranistka Barbora Perná se v listopadu 2010 stala vítězkou na pěvecké mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Kromě první ceny jí patří i řada dalších ocenění: Cena Národního divadla, Cena státní opery Praha, Cena hlasového centra, Cena Galerie MIRO, cena dirigenta Františka Drse, Cena Nadačního fondu pro mladé umělce A. Dvořáka a Cena Jarmily Novotné. Jen dva týdny poté se Barbora Perná stala vítězkou na další významné soutěži, a to na soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích.

Srdečně gratulujeme k vynikajícím úspěchům!

Soubor iFlautisti

(Danielle Jałowiecka, Kerstin Pickem-Kubitschek, Jitka Smutná, Ilona Veselovská) vystoupil 23. října 2010 živě na BBC Radio 3, tentokrát v pořadu ‘The Early Music Show’ s moderátorkou Lucii Skeaping přímo ze Sallis Benney Theatre v Brightonu. Spolu s krátkým rozhovorem soubor uvedl dvě části ze Sonáty H.I. Bibera a Largo a Allegro z virtuózního koncertu RV 443 C Dur A.Vivaldiho.

Na Brighton Early Music Festival soubor účinkoval již potřetí, nyní vystoupil s projektem ‘Rituály ročních období‘ společně se zpěvákem Matthew Robinsonem, který uvedl v St Andrew’s Church, Hove v rámci odpoledního koncertu.

Součástí projektu byl také celodenní hudebně vzdělávací workshop, který pod vedením členek souboru vyústil ve společný koncert účastníků a souboru iFlautisti.

Recitál z díla Fryderyka Chopina

zazní v sále Martinů Lichtenštejnského paláce v sobotu 13.11. v 10:30 v rámci Českého spolku pro komorní hudbu v podání Lukáše Klánského.

Jan Mráček a Lukáš Klánský

vystoupí společně s Václavem Hudečkem v kostele sv. Šimona a Judy na dopoledních koncertech pro mládež
ve dnech 11. a 12. 11. 2010.

Mozartův koncert pro dva klavíry a Saint Saënsův Karneval zvířat

10.11.2010 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu zazní Mozartův koncert pro dva klavíry a Saint Saënsův Karneval zvířat v podání Ivana a Lukáše Klánských za doprovodu ČNSO pod taktovkou Libora Peška.
http://www.cnso.cz/

Sopranistka Barbora Perná

se představí 30.10. 2010 v roli Terinky na premiéře opery Jakobín na jevišti divadla J.K. Tyla v Plzni.

Barbora Perná zvítězila

v silné konkurenci mezi třiceti účastnicemi v kategorii od 18 do 25 let na mezinárodní pěvecké soutěži Imricha Godina IUVENTUS CANTI (http://www.iuventuscanti.com) ve slovenských Vrablích. Soutěž se konala ve dnech 26.- 30.dubna 2010. Gratulujeme!

Jan Mráček získal

v silné konkurenci 59 kandidátů z celého světa 2. místo na Mezinárodní houslové soutěži Pražského jara ve dnech 8. – 13. května 2010. Gratulujeme! (http://www.festival.cz/competition/pages/18-housle-vysledky-finale)

Praguitarra Clássica 2010

Ve dnech 25. - 27.3. 2010 proběhla v prostorách Hudební školy hlavního města Prahy celostátní kytarová soutěž s věkovou hranicí do 15 let „PRAGuitarra Clássica“ pod záštitou Prof. Milana Zelenky.