Arti Allegre

Arti Allegre je komorní soubor, složený z vynikajících komorních a sólových hráčů z České republiky, kteří individuálně vystupují na světových pódiích s významnými umělci. Tento komorní soubor byl založen v Praze v roce 2013. Zakladatelem a uměleckým vedoucím je houslista Ondřej Lébr. Arti Allegre vystupuje na koncertech i festivalech v České republice, jeho repertoár sestává z děl od baroka až po 21.století.

Recenze Landshuter Zeitung CZ+GER

Guarneri trioJiž čtvrtstoletí sklízí Guarneri Trio Prague u posluchačů nadšené ovace pro svoji znamenitou uměleckou zralost a jedinečný výraz. Od založení v roce 1986 patří Guarneri Trio Prague ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, vysokou technickou virtuozitu a jeho mimořádnou zvukovou kvalitu.

Five Star KvartetFive Star Clarinet Quartet je sestaven z našich špičkových klarinetistů, kteří mají velké sólistické renomé a komorní zkušenosti z řady pódiových aktivit. Členové souboru jsou také držiteli prestižních ocenění z mezinárodních hudebních soutěží a festivalů a jsou výraznými osobnostmi naší interpretační současnosti.

iFlautistiLondýnské flétnové kvarteto iFlautisti ve složení Danielle Jałowiecka, Kerstin Picker- Kubitschek, Jitka Smutná, Ilona Veselovská vzniklo začátkem roku 2008, kdy se jeho současné členky potkaly v rámci studia na londýnské Royal College of Music. Již zde spolupracovaly na několika velmi úspěšných projektech a v současnosti prezentují mladou generaci interpretů, kteří se snaží o nový přístup v oblasti historicky poučené interpretace staré hudby. Své programy a náplně koncertů koncipují vždy velmi originálním způsobem a představují dynamický ansámbl přinášející publiku nový pohled v oblasti tradiční zobcové flétny.

Kalabisovo TrioKALABISOVO TRIO, které nese ve svém názvu jméno významného českého skladatele 20. století Viktora Kalabise, vzniklo v roce 2012 spojením tří sólových i komorních hráčů - Ondřeje Lébra, Lukáše Poláka a Miroslava Sekery.

Během své krátké doby trvání trio vystoupilo na několika prestižních koncertních pódiích a navázalo úspěšnou spolupráci s Českým rozhlasem.

Trio se zaměřuje na dílo Viktora Kalabise, Bohuslava Martinů, českou i světovou tvorbu 20. století, ale také samozřejmě na klasicistní a romantická díla pro klavírní trio. Jméno hudebního skladatele Viktora Kalabise v názvu tria je užito s laskavým svolením paní profesorky Zuzany Růžičkové.

Uměleckou činnost tria podporuje: Nadační fond Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové -  http://www.kalabismusic.org

Daniel Klansky

Publiku se představil na mnoha koncertech v tuzemsku i v zahraničí (Florencie, Milano a další). Je laureátem několika pěveckých soutěží, finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a absolutním vítězem a držitelem Ceny Českého rozhlasu na Mezinárodní písňové soutěži B. Martinů.

Jana LahodnáKlarinetistka Jana Lahodná je laureátka mezinárodní soutěže Pražské jaro z roku 2008 s cenou za nejlepší interpretaci povinné skladby Karla Husy a cenou Nadace Život umělce. Vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě prof. Jiřího Krejčího, Pražskou konzervatoř u profesorů Ludmily Peterkové a Milana Poláka a Hudební Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše.

panochovo kvarteto 2Panochovo kvarteto bylo založeno v roce 1968 na Pražské konzervatoři ve třídě prof. dr. Josefa Micky a brzy bylo jasné, že se úspěšností přidá ke svým starším předchůdcům - Smetanovu a Talichovu kvartetu, které vznikly ve třídě stejného pedagoga. Po skvělém výkonu na interpretačních kurzech prof. Raphaela Hillyera ve Výmaru se soubor brzy dostal i na americká, kanadská, mexická, japonská, australská a izraelská pódia, tleskalo jim publikum na mezinárodních festivalech v Edinburghu, Salzburgu, Mentonu, Dubrovníku, Tel Avivu , Kuhmo, Mondsee, Vicenze, Kusatsu, Výmaru a Ittingenu.

Spohr Violin Duo

je jedním z mála stabilních uměleckých souborů u nás i ve světě, jejichž dramaturgie je sestavována téměř výhradně z původních děl pro dvoje housle.

The SwingsThe Swings: Petr Hanzlík (leader), Petr Jindra, Pavel Švestka, Jiří Hruška. Známé pražské vokální kvarteto The Swings představuje v Čechách ojedinělý a originální druh hudební zábavy – stylový jazzový vícehlasý zpěv inspirovaný zlatou érou swingu. Toto kvarteto půsoí na české i evropské hudební scéně již více než dvacet let. Živá, zábavná a zároveň profesionální a kultivovaná vystoupení kvarteta nabízí americkou i českou swingovou klasiku.

DanSing Dolls

dvě muzikálové zpěvačky, tanečnice a herečky. Od dětství se obě věnovaly zpěvu, herectví a mnoha tanečním stylům, ale hrají i na klavír, housle a violoncello. Absolvovaly konzervatoř v Praze v oboru muzikál. Nyní vystupují v pražských i oblastních divadlech (Divadlo Hybernie, Divadlo Kalich, Divadlo v Korunní, Divadlo Ta Fantastika, DJKT Plzeň, Karlovarské městské divadlo…) Každý týden také můžete toto nevšední duo vidět ve staropražské kabaretní show U Fleků.